Transport wózków widłowych – jak przebiega i na czym polega?

13.05.2024

Transport wózków widłowych to usługa polegająca na przewiezieniu urządzeń technicznych, jakimi są wózki widłowe, z wybranej lokalizacji pod inny adres. Przez wzgląd na dużą masę i obostrzenia techniczne związane z przewozem i transportem tego typu urządzeń, transport wózków widłowych to przedsięwzięcie, które wymaga wsparcia specjalistów. Dowiedz się, na czym polega transport wózków widłowych i jak wygląda krok po kroku.

Transport wózków widłowych – odbiór

Pierwszym krokiem w stronę przepisowego i bezpiecznego transportu wózków widłowych jest skontaktowanie się z profesjonalistami zajmującymi się przewozem urządzeń technicznych. Masa własna wózka widłowego, a także niestandardowy rozstaw osi sprawiają, że do tego celu wykorzystywane są lawety i pojazdy o dużym udźwigu. Samodzielny transport wózka widłowego jest niemożliwy, ponieważ pojazdy te nie są dopuszczone do ruchu drogowego i nie można nimi wjechać na ulice co wynika z ograniczenia prędkości, w które urządzenia te są wyposażone. W celu umówienia się na transport wózka widłowego – chociażby z siedziby firmy na teren realizacji lub plac budowy koniecznym jest zadzwonienie do firmy specjalizującej się w transporcie tego typu maszyn. Umówienie się na odbiór i transport wózka widłowego to przeważnie kwestia kilku minut.

Transportowanie wózków widłowych – o czym należy pamiętać?

Transportowanie wózków widłowych to kompleksowa usługa, która nie ogranicza się jedynie do przewiezienia maszyny, ale również je załadunku oraz odpowiedniego zabezpieczenia na lawecie. Ty, jako właściciel lub osoba odpowiedzialna za stan techniczny pojazdu, zobowiązany jesteś jedynie do zweryfikowania, czy przed transportem wózek posiada stosowne przeglądy i może być dopuszczony do użytku, a także wyjęcia akumulatora, aby ten nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu. Transportowanie wózków widłowych wygląda tak samo niezależnie od tego, czy są to wózki spalinowe, czy też wózki elektryczne. Pamiętaj, że transport wózka widłowego nie jest potrzebny jedynie wtedy, kiedy urządzenie musi znaleźć się w określonej lokalizacji przez wzgląd na zapotrzebowanie na jego pracę, jego transport może być też konieczny w przypadku, gdy wózek widłowy ulegnie awarii i koniecznym będzie jego dostarczenie do serwisu. Na szczęście w tym zakresie jesteśmy w stanie Ci pomóc!

Naprawa wózków widłowych z dowozem – CWW BLUM Bydgoszcz

CWW Blum to zespół specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w obsłudze wózków elektrycznych, przeprowadzaniu ich napraw, serwisowaniu, a także wykonywaniu przeglądów technicznych. Zajmujemy się regeneracją zużytych akumulatorów, naprawami układu kierowniczego, a także hamulcowego, a przy tym również wielu innych podzespołów wchodzących w skład budowy wózka widłowego. Nasze usługi świadczymy na terenie Bydgoszczy i charakteryzuje nas nie tylko najwyższy ich standard, ale również dostosowanie do indywidualnych potrzeb każdego z naszych klientów. Naprawa wózków widłowych z dowozem? Oczywiście, możesz na nas liczyć! Wiele usterek nie może zostać naprawionych od ręki w miejscu pracy zakładu i korzystania z wózka, dlatego niezbędny jest jego transport do serwisu, w którym znajdują się specjalistyczne narzędzia diagnostyczne pozwalające zweryfikować usterkę i poddać urządzenie kompleksowej naprawie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą serwisu CWW Blum, a także szerokim wachlarzem wózków widłowych Toyota i Linde dostępnych w naszym asortymencie.