Wózki widłowe do wysokiego składowania. Czym się one różnią?

16.10.2020
wózek widłowy toyota

Strefa wysokiego składowania w magazynach zaczyna się najczęściej od 4 m w górę. Jest to wysokość, na której nie każdy sprzęt może posiadać swobodne dojście. Wówczas należy postawić na pojazdy podnośnikowe, a mianowicie wózki widłowe wysokiego składowania. Wysokość podnoszenia wideł powinna zatem zaczynać się minimalnie od 4 m. Sprawdźmy jak wyglądają przepisy dotyczące BHP i zasad składowania towarów na magazynach.

Niezbędne uprawnienia dla operatorów to jedna z podstawowych wytycznych co do uzyskania zgody na użytkowanie sprzętu. Wózki widłowe można potraktować jak tradycyjne pojazdy. Natomiast ich obsługa nie jest już taka prosta. Praca operatora wymaga nie tylko zwinności i dobrego oglądu sytuacji. W przypadku wózków wysokiego składowania liczą się także inne aspekty, których nie nauczymy się przy zastosowaniu zasad szkoleń na tradycyjne wózki podnośnikowe. Tak zwana kategoria IWJO dostosowana jest głównie do tak zwanych wózków specjalnych, w tym także wózków wysokiego składowania.

Wysokie składowanie – wózki widłowe dostosowane do potrzeb

Pojazdy te różnią się nieco swoją budową. Cechą charakterystyczną jest niewielka, spójna i jednolita budowa konstrukcji wózka. Ma to na celu przede wszystkim ułatwienie w przemieszczaniu się wózków widłowych po ciasnych i krętych korytarzach magazynowych. Wózki widłowe wysokiego składowania mogą przenosić palety i ładunki nawet na wysokościach sięgających kilkunastu metrów.

Wózki widłowe używane i nowe w CWW Blum

Za pomocą naszych specjalistów możesz dostosować najlepszy sprzęt do pracy na magazynach. Wszystko zależy od wysokości składowania towarów. Długość wideł ma zatem ogromne znaczenie dla późniejszej pracy. Zwiększenie efektywności działania oraz produktywności to główny cel przedsiębiorców. Z pomocą naszych nowych jak i używanych wózków widłowych jesteś w stanie to osiągnąć. Na https://cwwblum.com/ znajdziesz niezbędne informacje dotyczące oferty sprzedaży, wynajmu oraz serwisu wózków widłowych z Bydgoszczy.