Przewóz palet za pomocą specjalistycznych wózków widłowych

16.10.2020

Palety to podstawowe elementy wyposażenia dla magazynów i nie tylko. Za pomocą nich jesteśmy w stanie przenosić różnego rodzaju ładunki znajdujące się na tego rodzaju podłożach. Najlepszym urządzeniem do transportu palet są wózki widłowe, ale także innego rodzaju urządzenia, które przybliżymy w dalszej części artykułu.

Rodzaje palet magazynowych

Drewniane palety, które są najbardziej popularne w branży możemy podzielić na 4 główne rodzaje. To europalety z serii EUR 1, EUR 2, EUR 3, EUR 4. Palety te różnią się od siebie wymiarami. Palety dzielimy także ze względu na materiał z jakiego powstają. Najczęściej jest to drewno, natomiast nie jest to wyjątek. Możemy również spotkać się z paletami plastikowymi oraz metalowymi. Konstrukcje paletowe to aktualnie najczęściej wybierane podłoże do transportu towarów. Są one tanie i co najważniejsze sprawdzają się. Standaryzowane wymiary umożliwiają transport palet niemal przez wszystkie urządzenia jezdniowe charakterystyczne dla branży jak wózki widłowe elektryczne i spalinowe, wózki wysokiego składowania, wózki paletowe elektryczne i ręczne paleciaki. Do przewozu palet jest potrzebny specjalistyczny sprzęt. Musi być on jednak systematycznie kontrolowany. Przeglądy i badania techniczne są najważniejsze. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić pracownikom znajdującym się na zakładzie bezpieczeństwo.

Bezpieczny transport palet

W jaki sposób możemy zabezpieczyć ładunek znajdujący się na paletach? Wielkość i gabaryty ładunków są niezwykle istotne dla bezpiecznego transportu. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na ochronę transportu jak i samego towaru znajdującego się na paletach. Mocowania ładunków są najlepszym wyjściem z sytuacji. Odciągi, taśmy oraz zabezpieczenia za pomocą folii rozciągliwej z pewnością wystarczą.

Nowe wózki widłowe Toyota od CWW Blum

Przewóz palet wchodzi w zakres podstawowych czynności magazynowych. Bezpieczny transport to podstawa. CWW Blum to salon wózków widłowych, w których możemy znaleźć modele od takich producentów jak Toyota. Nowoczesny sprzęt do niezawodnej pracy. Wózki widłowe Toyota dostępne w ofercie sklepu https://cwwblum.com/toyota/. Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem w celu ustalenia zakupu. Zapewniamy pełną obsługę UDT oraz pakiet serwisów i części zamiennych w ramach dalszej współpracy.