SAS – system aktywnej stabilności dla wózków widłowych

7.02.2020

System aktywnej stabilności to niezbędny element wyposażenia wszystkich wózków widłowych od Toyoty. Zwiększona stabilność wózka jezdniowego może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka względem wypadków. Między innymi z tego powodu wózki widłowe Toyota z przeciwwagą są wyposażone w ten system.

Większy nadzór nad pracą wózka widłowego

 

Transport towarów na zamkniętych obszarach magazynowych wymaga nie tylko odpowiedniego skupienia ze strony operatora wózka. Istotnym aspektem jest również sprzęt jakim dysponujemy. W czasie pracy bardzo łatwo o spowodowanie uszkodzenia towarów. Dzięki systemowi SAS, operatorzy mają większą kontrolę nad pracą samej maszyny, a przemieszczanie towaru nie stanowi wyzwania nie do przejścia. Monitorowanie wysokości ładunku jak i rozłożenie masztu wraz z ustaleniem prędkości to aspekty, które mogą wpłynąć na znaczne zwiększenie komfortu pracy operatora. Wykorzystanie systemu minimalizuje problemy związane ze stabilnością masztu. W wyniku tego, praca staje się bardziej efektywna.

system bezpieczeństwa sas

Mniejsze ryzyko wypadków

Brak regulacji prędkości jazdy podczas dokonywania manewrów skręcania może okazać się problematyczne, a nawet zwiększyć ryzyko występowania wypadków. Przy zastosowaniu systemu aktywnej stabilności operatorzy wózków nie muszą przejmować się względem wykonywania bardziej skomplikowanych manewrów w czasie pokonywania zakrętów. Wówczas praca jest bardziej bezpieczna, a operatorzy korzystają ze sprzętu z większą pewnością. System SAS z pewnością wpływa na wydajność wózków widłowych. Dzięki zastosowaniu tego systemu obniżamy koszty eksploatacji i zmniejszamy ryzyko występowania uszkodzeń i wypadków. Komfort pracy operatora powinien być dla pracodawców najważniejszy. Jest to z korzyścią nie tylko dla samego pracownika, ale przede wszystkim dla firmy.

Za pośrednictwem naszej firmy możesz skorzystać z zakupu nowoczesnego sprzętu transportowego w postaci wózków widłowych Toyota. Marka od lat znajduje się w gronie liderów w branży. System SAS jest wyznacznikiem wysokiej jakości bezpieczeństwa. Więcej informacji o sprzedaży wózków jezdniowych znajdą Państwo na https://cwwblum.com/toyota/. Zachęcamy również do kontaktu.