Alternatywa dla przedsiębiorstw. Używane wózki widłowe od CWW Blum

15.01.2020

Wymiana sprzętu na nowy równa się ze sporymi wydatkami dla firm. Nie zmienia to faktu, że odświeżenie narzędzi pracy jest konieczne w wielu przypadkach. Zazwyczaj staramy się znajdować jakieś alternatywy, które pozwolą nam zaoszczędzić. Sprzęt używany wcale nie musi być gorszy od nowego. Wózki widłowe to pojazdy jezdniowe, które posiadają wieloletnie gwarancje. Nowe maszyny mogą okazać się w wielu przypadkach zbyt drogie dla niektórych przedsiębiorstw. Sprawdźmy dlaczego używane wózki widłowe mogą być równie pożyteczne dla funkcjonowania firm.

To musisz wiedzieć o wózkach

Użytkowanie wózków widłowych wiąże się z zachowaniem określonych zasad. Wózki widłowe przede wszystkim powinny znajdować się w rejestrze Urzędu Dozoru Technicznego. Rejestracji należy dokonać w przypadku, gdy pojazd nie posiada odpowiednich papierów. W przeciwnym razie narażamy naszą firmę na kary finansowe. Co do używanych wózków to sprawa wygląda o wiele prościej. Pojazdy z historią posiadają już wszystkie dokumentacje i protokoły z badań okresowych. Dzięki UDT możemy uzyskać wszystkie informacje dotyczące użytkowania maszyny od początku zarejestrowania. Taki wgląd do historii może okazać się pomocny w momencie wystąpienia nagłych uszkodzeń technicznych. Takie problemy mogą się również przytrafić nowym wózkom widłowym. Metryka nie gra tutaj istotnej roli. Najważniejsze jest, aby operatorzy potrafili korzystać z maszyn w taki sposób, który nie będzie powodować uszkodzeń. Wiedza, którą operatorzy uzyskają w czasie szkoleń i kursów nie jest jedyną. Istnieje wiele innych możliwości na dokształcanie się w zakresie mechaniki, jazdy i techniki podnoszenia.

używane wózki widłowe

Używane wózki widłowe w ofercie

Wynajem i zakup używanych wózków widłowych z pewnością jest o wiele bardziej opłacalny dla przedsiębiorstw z punkt widzenia oszczędności. Mniejsze wydatki pozwolą na zwiększenie końcowego budżetu firmy. Używane wózki widłowe to pojazdy jezdniowe, które mogą funkcjonować nawet przez kilkanaście lat bez względu na ich eksploatację. Istotą sprawnego działania maszyn jest dbałość o ich stan techniczny. Pamiętajmy, że dużą rolę odgrywają w tej kwestii operatorzy wózków widłowych, ponieważ to oni użytkują sprzęt na co dzień. Nowe jak i używane wózki widłowe mogą Państwo znaleźć w ofercie naszego salonu Cww Blum z Bydgoszczy.