Praca na wózku widłowym zimą. Każdy operator musi o tym wiedzieć

22.11.2019

Operatorzy wózków widłowych powinni już powoli przygotowywać się do sezonu zimowego. Praca w tym okresie nie należy do najłatwiejszych. Niskie temperatury nie są wówczas jedynym zmartwieniem. Przede wszystkim należy przygotować maszynę do większej eksploatacji. Jak się okazuje jest to najbardziej intensywny okres dla pracy w sektorze produkcyjnym i magazynowym.

Szkolenia dla operatorów

 

Jak wiemy, możliwość pracy na wózku widłowym jest możliwa jedynie w przypadku posiadania odpowiednich dokumentów świadczących o ukończeniu kursów i szkoleń na prowadzenie tego typu maszyn. Certyfikat jest jedną z możliwości potwierdzenia posiadanych umiejętności. Praca na wózku widłowym trwa jednak przez cały rok, a wiele kwestii związanych z reagowaniem maszyn na zmienność temperatur mogła być pominięta w czasie trwania szkoleń. To właśnie dlatego możesz liczyć na naszą pomoc.

serwis wózków widłowych

Systematyczne przeglądy wózków widłowych

Pora roku nie jest w tym przypadku żadną wymówką. Przeglądy powinno dokonywać się w wielu sytuacjach bez względu na panującą na zewnątrz aurę, jednak zima jest bardzo ryzykownym okresem czasu dla operatorów, dlatego też można pokusić się o dodatkowe serwisowanie. Sprzęt powinien działać bez żadnych zarzutów. Nawet najmniejsza usterka powinna zostać naprawiona. Nie możemy zapomnieć o przeglądzie technicznym stanu ogumienia. W końcu to opony do wózków widłowych będą narażone na wpływ zimniejszej, zimowej aury. Praca na dworze z kolei wymaga od nas dbania o stan zaśnieżenia na drogach, po których wózek widłowy przemieszcza się na co dzień.

Wózek widłowy Toyota – Cww Blum

Nasz salon znajduje się w Bydgoszczy i już od wielu lat zajmujemy się profesjonalna sprzedażą wózków jezdniowych. Dzięki maszynom wzrasta efektywność i produktywność pracy co nie jest tak oczywistym zjawiskiem. Aby tak się stało potrzebny jest sprzęt z najwyższej światowej półki. Wózek widłowy Toyota to gwarancja bezpiecznej pracy. Nie można jednak zapominać o przeglądach. W razie problemów możemy pomóc, ponieważ prowadzimy serwis. Wózek widłowy do zakupienia na naszej stronie internetowej.