Klasyfikacja wózków widłowych ze względu na funkcje

22.11.2019

Wózki widłowe są niezbędnym elementem do prowadzenia biznesu w sektorze przemysłowym, produkcyjnym i magazynowym. Pojazdy pomagają w zwiększeniu produktywności danego zakładu. Możemy je klasyfikować na różne rodzaje. Sprawdź jaki wózek widłowy jest dedykowany do konkretnych działań.

Wózki widłowe – kontenerowe
Charakteryzują się wysoką ładownością zatowarowania. Z kolei miejscem docelowym dla funkcjonowania pojazdów są stocznie i porty przeładunkowe do przestawiania kontenerów.

Wózki widłowe podwieszane
Mogą być transportowane razem z załadunkiem za pomocą zaczepów przymocowanych do ciężarówki. Ze względu na ich niewielkie wymiary są ruchliwe i posiadają elastyczną biegłość.

Wózki widłowe skrętne
Jak sama nazwa wskazuje są one dedykowane do miejsc o dużym zróżnicowaniu dróg i skrętów. Konstrukcja umożliwia pojazdom łatwe przemieszczanie się po ciasnych zwężeniach i drogach.

Wózki widłowe terenowe
Miejscem docelowym dla funkcjonowania tych pojazdów jest plac budowy. Szczególnie dobrze sprawdzają się na nierównych powierzchniach, do których wiele pojazdów nie ma dostępu.

Wózki widłowe wysokiego składowania
Posiadają wysoki masz co znacznie ułatwia podnoszenie danych towarów na wyższe segmenty regałów znajdujących się na magazynach. Łatwość manewrowania oraz prowadzenia wózka jest jego dodatkowym atutem.

Wózki widłowe systemowe
Nowoczesne, a przede wszystkim funkcjonalne parametry umożliwiają na zastosowanie tych pojazdów jezdniowych w niemalże każdym pomieszczeniu przeznaczonym do przechowywania towarów.

Wózki widłowe Toyota – Salon CWW Blum Bydgoszcz

Dzięki latom doświadczeń nasza firma jest w stanie pomóc Ci w znalezieniu odpowiedniego rodzaju wózka do zadań adekwatnych dla Ciebie. Wózek widłowy Toyota to jedna z wielu możliwości. Marka stawia na bezpieczeństwo operatorów oraz łatwość prowadzenia pojazdu w ramach wykonywania pracy. Wózki widłowe Toyota są dostępne w wersjach nowych jak i używanych. Salon CWW Blum z Bydgoszczy prowadzi także swój serwis jak i wymianę części uszkodzonych na nowe.