Bezpieczeństwo wózków widłowych – warto o tym pamiętać!

29.10.2019

Praca na wózku widłowym jest dedykowana jedynie dla osób, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Jest to spowodowane specyfiką wykonywanej pracy jak i samym ryzykiem. Bezpieczeństwo powinno być dla nas kwestią priorytetową, dlatego warto jest posiadać wózki widłowe od producentów, którzy te aspekty traktują priorytetowo.

Zagrożenia dla operatora wózka widłowego

 

Szkolenia dla przyszłych operatorów wózków widłowych są podstawową częścią pracy w tym zawodzie. Ciężko jest prowadzić sprzęt bez posiadania odpowiedniej wiedzy. Korzystanie z pomocy osób nieprzeszkolonych jest jawnym wystawieniem na ryzyko z zagrożeniem życia osób znajdujących się na terenie pracy. Kiedy powinniśmy stosować się restrykcyjnych zakazów co do wstępu na widłaki? Oczywiście w sytuacjach, kiedy dana osoba nie posiada kwalifikacji ani wymaganych szkoleń. Wszystkie kursy kończą się egzaminami. Po pozytywnym ukończeniu, kursant otrzymuje kwalifikacje w postaci certyfikatu. Operatorzy nie powinni korzystać z wózków widłowych także w przypadku awarii. Jest to niebezpieczne i może to stanowić zagrożenie dla wszystkich osób wokół. Co więcej, osoby zewnętrzne mogą zwrócić uwagę kierownikowi zmiany w sytuacji, gdy operator nie stosuje się co do zasad przemieszczania pojazdu na terenie zakładu. Istnieje wiele okoliczności, które mogą naruszyć bezpieczeństwo. Istotna jest tutaj nasza troskliwa uwaga, która może pomóc w zapobiegnięciu niezapowiedzianej tragedii.

 

 

 

Podstawowe kwestie bezpieczeństwa dla operatorów

Należy zwrócić uwagę na pewne elementarne zasady, których przestrzeganie jest w dużej mierze zależne od kierowcy. Na przykład – zapięty pas, dostosowanie się do wyznaczonych prędkości, korzystanie z sygnalizacji dźwiękowej w konkretnych sytuacjach, zapewnienie odpowiedniej widoczności w czasie przewozu towarów oraz inne kwestie, które mogą wpłynąć na cały system pracy.

Wózki widłowe Toyota – zakup i serwis w bydgoskim CWW Blum

Nowy i używany sprzęt. Wózki widłowe powinny charakteryzować się bezawaryjnością, a przynajmniej stosunkowo rzadką. W przypadku zakupu wózków widłowych Toyota możemy liczyć na pełen profesjonalizm. W razie problemów i uszkodzeń wystarczy zgłosić się do sprzedawcy. Salon wózków widłowych Toyota z Bydgoszczy zapewnia również serwis i wymianę poszczególnych części, zarówno nowych jak i używanych.