Czy temperatura ma jakikolwiek wpływ na pracę wózków widłowych? CZ. II

27.08.2019

W poprzednim artykule poruszyliśmy kwestie związane ze szkodliwym działaniem wysokich temperatur. Ta część będzie dotyczyć już o wiele chłodniejszych klimatów, które niebawem zawitają z pewnością do naszego kraju.

Zima to pora roku, która jest w znaczącej większości nielubianym okresem w kalendarzu. Niskie temperatury sprawiają nam wiele problemów nie tylko w pracy, ale także w życiu codziennym. Dostosowanie się do nich zajmuje nam z reguły trochę czasu.

Jak radzić sobie zimą?

Wózki jezdniowe to sprzęt, który wymaga szczególnej troski. Koszta takich pojazdów są przecież niemałe, dlatego lepiej jest zapobiegać pojawianiu się problemów. Istnieje wiele rodzajów wózków widłowych, jednak one wszystkie są narażone na działanie niskich temperatur powietrza.

Jednym z przypadków może być całkowite zamarznięcie napędu na jakim operujemy, czy to jest gazowe, czy paliwo. W każdym tym przypadku, napęd może zostać narażony na zamarznięcie. Wówczas nasza praca jest całkowicie odsunięta w czasie. Traci na tym cała firma. Warto jest sprawdzać przed każdym wyruszeniem w jakim stanie znajduje się napęd. Istotne jest, aby wózki widłowe pozostawały zawsze na terenie hali produkcyjnej i przemysłowej. Wtedy ryzyko zamarznięcia napędu jest o wiele mniejsze. Kolejnym sposobem na radzenie sobie z tym problemem jest napełniania paliwa po każdym zakończeniu pracy przez wózek widłowy. Zostawiając prawie pusty bak możemy sprawić, że zwiększy się prawdopodobieństwo na jego całkowite zamarznięcie.

Zakup środków zapobiegających do zamarzania! Wózki widłowe z pewnością tego potrzebują!

Każdy sprzęt oparty na pracy silnika potrzebuje pewnych wspomagaczy w czasie ciężkich i długich zim. Specjalistyczny środek, dzięki któremu zapobiegniemy zamarznięcie silnika może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Zakup takich preparatów z pewnością będzie o wiele tańszy, aniżeli serwis czy całkowita wymiana silnika.

Wózki widłowe Linde

Być może są to pojazdy, które spełniają wszelkie kryteria. Nie zmienia to faktu, że wpływ bardzo niskich temperatur będzie jednoznaczny. Warto jest skorzystać z naszych rad i nie narażać wózków widłowych Linde jak i innych marek na zamarznięcie, ponieważ powoduje to spowolnienia, które później jest ciężko nadrobić. Sprawdź naszą ofertę na https://cwwblum.com/ i dobierz odpowiedni wózek widłowe Linde na wynajem!