Czy temperatura ma jakikolwiek wpływ na pracę wózków widłowych? CZ. I

27.08.2019

Odpowiedź jest całkiem oczywista. Tak! Każdy sprzęt, szczególnie ten, który składa się z części metalowych może podlegać silnemu działaniu wyższych jak i niższych temperatur. To samo dotyczy kwestii wózków widłowych.

Wózki widłowe są wykorzystywane do ciągłej pracy. Bardzo rzadko się zdarza przestój na terenie hal produkcyjnych i przemysłowych. Z tego powodu eksploatacja wózków jezdniowych może trwać nawet bez przerw. Aktualnie przechodzimy przez kolejną już w te wakacje falę upałów. Na ten czas powinniśmy szczególnie zwracać uwagę na stan techniczny naszego pojazdu. Budowa wózka widłowego nie jest skomplikowana, dlatego też każdy operator przed rozpoczęciem pracy powinien osobiście sprawdzić czy rozpoczęcie jazdy nie będzie stanowić zagrożenia dla niego jak i reszty pracowników znajdujących się na terenie zakładu pracy.

Kontrola wózka jezdniowego przede wszystkim!

Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę? Na przecieki poszczególnych uszczelnień. To właśnie one mogą spowodować, że sprzęt może zostać oddany do serwisu co może również wpłynąć na spowolnienie pracy. Taki obrót sprawy nie jest dla nikogo opłacalny. Cieknący olej z wózka nie jest natomiast jedynym problemem z jakim możemy mieć do czynienia w okresie trwania podwyższonych temperatur powietrza.

Kolejnym problemem może być osłabiona praca akumulatora. Jest to często zjawisko, kiedy to akumulator nie ładuje się do swojej maksymalnej pojemności. Rozwiązaniem dla tego zjawiska jest upewnienie się o stanie ciepła w jakim aktualnie znajduje się wózek widłowy. Kontrolowanie, aby pojazd nie znajdował się zbyt długo na słońcu. Dzięki temu będziemy pewni, że następnego dnia nasz wózek jezdniowy bez problemu będzie działać.

Serwis wózków widłowych w CWW Blum

Salon w Bydgoszczy zaprasza do skorzystania z usług profesjonalnego serwisu wózków widłowych od producentów Linde, Toyota i Doosan. Nasze wieloletnie doświadczenie sprawi, że przywrócimy wózek jezdniowy do stanu sprzed awarii. Więcej o serwisie wózków widłowych znajdą Państwo na stronie naszej wypożyczalni – https://cwwblum.com/.