Usterki wózków widłowych. Jak im zapobiegać?

25.07.2019

Każdy sprzęt ma określony termin używalności. Niestety po upływie danego czasu mogą następować awarie i usterki spowodowane przez różnego rodzaju uszkodzenia wywołane najczęściej przez czynniki zewnętrzne.

Wózki widłowe Linde jak i Toyota to przykłady sprzętu najwyższej jakość. Jednak nawet w tych przypadkach może dojść do różnego rodzaju usterek. W jaki sposób możemy im zapobiegać lub jakie działania należy podjąć w pierwszej chwili od pojawienia się konkretnego problemu?

Kontrola przede wszystkim!

Pamiętajmy o tym, że sprzęt wszelkiej maści może ulegać różnego rodzaju uszkodzeniom. Najlepszym sposobem na zniwelowanie konkretnych usterek może być wcześniejsze zapobieganie w postaci częstych kontroli i przeglądów wózków widłowych. Każdy operator przed podjęciem pracy powinien w sposób szczegółowy zbadać czy wszystko działa tak jak należy i czy nie występują nawet najmniejsze podejrzenia na pojawienie się awarii wynikających z wadliwych części. Tego typu przeglądy to nie tylko dbałość o sprzęt, ale także o zdrowie osoby, która na danym wózku się przemieszcza. Dzięki temu możemy uniknąć nie tylko większych strat finansowych, ale również wzrośnie bezpieczeństwo pracowników znajdujących się w danym zakładzie pracy.

wózki widłowe linde

Jakie części ulegają najczęstszym awariom i uszkodzeniom?

Nie ma wątpliwości, że wózki widłowe od producenta Linde jak i innych są najczęściej narażone na uszkodzenia zewnętrzne takie jak zarysowania czy wygięcia. Są to jednak usterki powierzchowne, które nie mają z reguły znaczenia dla właściwej pracy wózka. W sytuacji, kiedy dochodzi do awarii silnika, układu napędowego czy hydrauliki możemy wówczas mówić o przestoju, który uniemożliwi nam pracę na konkretnej maszynie na okres naprawczy.

Pomożemy Ci w razie każdej usterki! Serwis wózków widłowych Linde

 

Nasze usługi to nie tylko sprzedaż czy wynajem wózków widłowych Linde i Toyota. Specjalizujemy się również w pełnym serwisie sprzętu, który zapewni Ci pewne działanie. Na okres trwania naprawy zapewniamy pojazdy zastępcze, które mają na celu, aby Twoja praca nie uległa spowolnieniu. Wejdź na stronę www.cwwblum.com i skorzystaj z naszych usług. W razie pytań zadzwoń pod numer +48 602 186 315.