Podstawowe zasady bezpieczeństwa dla operatorów wózków widłowych

25.07.2019

Operatorzy wózków widłowych, aby móc pracować w swoim zawodzie przechodzą przez odpowiednie szkolenia i kursy, które zwieńczone są egzaminami z części teoretycznej i praktycznej. Każdy kurs zawiera także dodatkowe części związane z zachowaniem bezpieczeństwa i BHP. Na co powinien zwracać uwagę operator przed rozpoczęciem pracy?

Praca na wózkach widłowych nie należy do najlżejszych. Wydawać by się mogło, że siedzenie i prowadzenie pojazdu nie niesie za sobą żadnej odpowiedzialności, ale w praktyce jest zupełnie inaczej.

 

Przegląd za każdym razem powinien odbywać się tak samo. Początek zmiany. Sprawdzamy silnik, układ kierowniczy i hamulcowy. Jeżeli wszystko działa poprawnie możemy zacząć swoją pracę. Działanie skrzyni biegów można sprawdzić już po przejechaniu kilku metrów. W przypadku, gdy wózek widłowy wydaje się być wadliwy, należy go odstawić natychmiast w bezpieczne miejsce i zgłosić daną usterkę przełożonym, aby nie spowodować kolizji czy wypadku. Codzienny przegląd i zorientowanie się może przyczynić się do zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na każdym zakładzie.

 

Wózek Widłowy LINDE H80D-900

Wózek Widłowy LINDE H80D-900

Wózki widłowe Linde to dobry wybór?

 

Sprzęt ten zdaje się posiadać wszelkie udogodnienia dla samej pracy operatorów. Hydrostatyczna skrzynia biegów ułatwia samą pracę. Wyjątkowa zwrotność pojazdu to maksymalna stabilność. Wózki widłowe Linde zostały precyzyjnie doprecyzowane, aby operatorzy mogli w pełni skupić się na wykonywanej przez siebie pracy. Do kolejnych udogodnień można zaliczyć klimatyzację i regulowaną kolumnę kierowniczą, która wpływa na zwiększenie komfortu pracy.

W Centrum Wózków Widłowych możemy znaleźć wiele modeli konkretnych pojazdów dedykowanych do pracy na różnych powierzchniach. Nasze doświadczenie sprawia, że znajomość sprzętu w postaci wózków widłowych Linde i innych opanowaliśmy do perfekcji. W CWW Blum z Bydgoszczy można wynająć wózki na okres czasu ustalony ze sprzedawcą. Wynajem wózka może być niezbędny w przypadku awarii posiadanego sprzętu na zakładzie, ale także może okazać się tańszą alternatywą na zakup nowego modelu.