Zadbaj o wózek widłowy latem – oto nasze sposoby

24.06.2019

Wózki widłowe podobnie jak inne pojazdy silnikowe wymagają szczególnej kontroli w okresie letnim. Wysokie temperatury być może nie działają w halach magazynowych i produkcyjnych, ale niektóre pojazdy są wystawione na działanie promieni słonecznych. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was kilka podstawowych działań, które należy podjąć latem.

Konserwacja wózków

Podwyższone letnie temperatury z pewnością nie działają korzystnie na wyposażenie i sprzęt jaki znajduje się na magazynach i w miejscach gdzie wózki widłowe są stałym elementem pracy. Konserwacja powinna być zawsze priorytetem, aby uniknąć większych problemów w postaci awarii, które mogą zastopować pracę zakładu nawet na kilka tygodni! Te straty mogą być bardzo bolesne, szczególnie pod względem finansowym dla przedsiębiorców. Wystawienie wózka na działanie słońca może wpłynąć na pogorszenie i większe zużycie silnika, a także innych elementów i części. Co zatem należy zrobić, aby uniknąć strat? Odpowiedź jest prosta. Szczegółowa kontrola!

silnik wózka widłowego

Sprawdź akumulator i silnik!

Wysokie temperatury mogą spowodować szybsze wyparowanie płynów znajdujących się w akumulatorze. Istotny może okazać się także odpowiedni wskaźnik ilości wody w komórkach baterii. Pamiętaj, że to wszystko należy na bieżąco uzupełniać. Podobnie wygląda sprawa z silnikiem. Dobrze dobrany olej silnikowy może wpłynąć na jego właściwe funkcjonowanie.

Kontrola przewodów

Koła, kable, łańcuchy i różnego typu złącza mogą być również narażone na działanie podwyższonych temperatur. Należy sprawdzić czy wszystkie elementy przewodowe są nienaruszone i czy nie występuje ryzyko w postaci pojawienia się ognia. Ogumienie i łańcuchy z kolei sprawdzamy pod względem użycia. W przypadku krótkiej możliwości działania trzeba je jak najszybciej wymienić!

Dowiedz się więcej od wypożyczalni wózków widłowych z Bydgoszczy!

 

CWW Blum to profesjonalna wypożyczalnia wózków widłowych, która już od lata działa i oferuje sprzedaż, wynajem, serwis i wymianę części. Nasi specjaliści są przygotowani do pomocy każdego rodzaju, dlatego jeżeli masz problem to zadzwoń, a pomożemy Ci w jego rozwiązaniu.