Jak uzyskać pozwolenie na prowadzenie wózków widłowych?

23.10.2018

Szkolenia są nieodzownym procesem podnoszącym nasze kwalifikacje. Tak samo jest w przypadku kursów na wózki widłowe. Możliwość posiadania takiego szkolenia umożliwia nam, że stajemy się bardziej atrakcyjni na rynku pracy dla potencjalnych pracodawców. Wpływa to także na zwiększenie zarobków, które mogą przekraczać nawet w pewnych firmach 3000 złotych netto. Przystąpienie do kursu na wózki widłowe stawia przed nami kilka podstawowych warunków:

– ukończone 18 lat (pełnoletność)

– wykonanie wymaganych badań lekarskich

– uiszczenie opłat szkoleniowych oraz egzaminacyjnych

Jak wygląda kurs na wózki widłowe?

 

Kurs podobnie jak każdy inny składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczna ma za zadanie dostarczyć nam podstawową wiedzę, która wprowadzi nas do podstaw funkcjonowania wózków oraz wyjaśni charakterystykę maszyny. Kursy odbywają się w różnych godzinach w ciągu tygodnia, dlatego też trzeba precyzyjnie dostosować swój grafik do wykładów szkoleniowych, aby ze sobą nie kolidowały. Część praktyczna za to ma nam posłużyć bardziej do kwestii technicznych oraz nauki obsługi pojazdu i poruszania się nim na różnych przestrzeniach. Po przejściu etapu teoretycznego oraz praktycznego czeka nas egzamin, który jest zwieńczeniem całego szkolenia i ma ukazać czy nabyliśmy odpowiednią wiedzę oraz umiejętności praktyczne do prowadzenia wózka widłowego. Egzamin również jest składową dwóch części. Na początku podchodzimy do testu z wiedzy teoretycznej, a po pozytywnym przejściu czeka nas egzamin praktyczny.

Czy kurs na wózki widłowy jest opłacalny z punktu widzenia pracownika?

 

Szkolenie umożliwia nam przede wszystkim podniesienie swoich kwalifikacji, nabywamy nowe umiejętności, które z kolei wpływają na zarabiane przez nas pieniądze. Po ukończeniu kursu z pewnością będzie nam łatwiej uzyskać dobrze płatną pracę i zapewnić sobie komfort finansowy nie dużym kosztem fizycznym. Ponadto kursy wydawane w Polsce można uzyskiwać także w języku angielskim, co daje nam możliwość podjęcia również pracy w innych krajach Unii Europejskiej na tym samym stanowisku.

wózki widłowe w fabryce

 

Wózki widłowe toyota oraz linde firmy CWWBlum

 

Nasz sklep oferuje pracodawcom najlepsze możliwe marki wózków widłowych dostępnych aktualnie na rynku. Wózki widłowe Toyota oraz wózki widłowe Linde zaliczane są do liderów w branży.