Jakie opony do wózka widłowego?

22.01.2018

Właściciele i użytkownicy wózków widłowych mogą skorzystać z dwojakiego rodzaju ogumienia do swoich pojazdów. Wózki widłowe pracują na oponach pneumatycznych, a także pełnych (superelastycznych). Wybór powinien być podyktowany kilkoma czynnikami. 

Opona pneumatyczna do wózków widłowych

Opony pneumatyczne są podatne na przebicia, z racji tego, że są napełniane powietrzem. Dlatego przy wyborze takich opon warto zwrócić uwagę na podłoże po jakim poruszać się będzie wózek. W przypadku podłoża zwiększającego ryzyko przebić, warto zastanowić się nad oponą superelastyczną. Opony pneumatyczne zapewniają jednak większa amortyzację i komfort jazdy wózkiem.

Opona superelastyczna

Opony superelastyczne z uwagi na sposób wykonania są całkowicie odporne na przebicia. W przypadku kiedy wózki widłowe na oponach pneumatycznych ulegają takim awariom, zalecamy użycia opon pełnych. Jednak wymiana opon będzie wymagała użycia specjalistycznej prasy hydraulicznej, którą nie dysponuje każdy serwis wózków widłowych.

Firma CWW Blum dysponuje mobilną prasą hydrauliczną, którą na miejscu u klienta, możemy wykonać wymiany opony.

Opony superelastyczne dają odporność na przebicia, jednak kosztem amortyzacji. Dlatego nie do każdych prac będą zalecane.

Nie wiesz jakie opony do wózków widłowych będą najlepsze dla Twojej firmy? Skontaktuj się z nami, chętnie poznamy problem i postaramy się pomóc!