Kiedy serwisować wózek widłowy?

10.11.2017

Wózek widłowy to pojazd, który zapewnia sprawną organizację przy składowaniu ładunków w magazynie firmy. Ich brak praktycznie wstrzymuje wszelkie logistyczne operacje firmy związane z przepływem towarów. Zatem każde wysłanie wózka widłowego do serwisu wiąże się z pewnymi utrudnieniami, jeżeli firma nie posiada rezerwowych wózków, uruchamianych na czas konserwacji lub naprawy posiadanego sprzętu. 

Serwis nie tylko podczas awarii

 

Wózki widłowe są pojazdami, które podlegają nadzorowi ze strony Urzędu Dozoru Technicznego. Z tego tez powodu właściciel wózka zobowiązany jest na wykonanie w UDT badania odbiorczego, które należy cyklicznie powtarzać, najczęściej co roku. Informacje o dacie najbliższego badania odbiorczego wózka umieszczona jest na zielonej naklejce pozostawionej przez inspektora UDT. Badanie to ma na celu sprawdzenie poprawności działania podzespołów pojazdu oraz kontroli dokumentów.

Czy wystarczy przeprowadzać badania UDT?

 

Aby mieć pewność, że posiadane wózki widłowe są dobrze eksploatowane i nie zagrażają pracownikom warto dodatkowo wykonać przeglądy, na których sprawdzane są wszystkie parametry pracy urządzenia, wykonywane są wymiany zużytych części itd. CWW Blum wykonuje takie badania oraz konserwacje, więcej informacji o tym znajdą Państwo w zakładce serwis wózków widłowych. Nasza firma realizuje także przeglądy konserwacyjne do UDT.

Dbałość o sprawne działanie swoich zasobów znacznie minimalizuje ryzyko wystąpienia nagłych awarii. Firma Blum oferuje zastępcze wózki widłowe na czas naprawy, tak aby firma nie musiała zatrzymać lub ograniczyć pracy. Serdecznie zapraszamy do kontaktu po więcej informacji.