Aktualności

Zezwolenie na eksploatację wózka widłowego – badanie odbiorcze

Każdy wózek widłowy podlega kontroli Urzędu Dozoru Technicznego. Powoduje to konieczność udostępnienia wózka celem przeprowadzenia badania odbiorczego. badanie odbiorcze przeprowadza się zarówno na nowych jak i używanych wózkach widłowych. Zwykle po wydaniu decyzji przez inspektora UDT zezwalającego na eksploatację urządzenia ustalany jest termin jednego roku, do którego konieczne jest wykonanie kolejnego badania odbiorczego przez właściwy oddział UDT.  (więcej…)

Jak zgłosić wózek widłowy do UDT?

Każdy użytkowany wózek widłowy powinien być obowiązkowo zgłoszony do Urzędu Dozoru Technicznego. Wynika to z zapisów ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym. Jak zgłosić wózek do UDT? (więcej…)

Eksploatacja wózka widłowego a bezpieczeństwo

Wózki jezdniowe podnośnikowe należą do specjalistycznych pojazdów transportu bliskiego. Ich obsługę można powierzać wyłącznie osobom przeszkolonym, posiadającym stosowne uprawnienia. Co ważne wózki widłowe należą do grupy pojazdów, które podlegają kontroli Urzędu Dozoru Technicznego. (więcej…)

Jakie opony do wózka widłowego?

Właściciele i użytkownicy wózków widłowych mogą skorzystać z dwojakiego rodzaju ogumienia do swoich pojazdów. Wózki widłowe pracują na oponach pneumatycznych, a także pełnych (superelastycznych). Wybór powinien być podyktowany kilkoma czynnikami.  (więcej…)

Życzenia Świąteczne

W tym świątecznym nastroju składamy Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr. Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą Państwu przez cały Nowy 2018 Rok.

Używane wózki widłowe – pewna inwestycja

Wielu przedsiębiorców planujących zakup sprzętu jak wózki widłowe musi dokonać szeregu wyborów. Jednym z nich jest decyzja o zakupie nowych bądź używanych wózków widłowych. Jest wiele argumentów przemawiających za wyborem nowych, ale są także mocne argumenty potwierdzające słuszność wyboru wózków używanych. Tym razem przyjrzymy się używanym wózkom widłowym, które można nabyć także w naszej firmie. (więcej…)

Dlaczego Toyota i Linde?

Osoby poznające nasza ofertę, chociażby umieszczona na naszej stronie internetowej zapewne zauważyły, że oferujemy wózki widłowe marki Toyota, oraz wózki widłowe Linde. Oczywiście na rynku dostępne są także pojazdy innych producentów, jednak postaramy się odpowiedzieć, dlaczego proponujemy Państwu akurat takie rozwiązania.  (więcej…)

Kiedy serwisować wózek widłowy?

Wózek widłowy to pojazd, który zapewnia sprawną organizację przy składowaniu ładunków w magazynie firmy. Ich brak praktycznie wstrzymuje wszelkie logistyczne operacje firmy związane z przepływem towarów. Zatem każde wysłanie wózka widłowego do serwisu wiąże się z pewnymi utrudnieniami, jeżeli firma nie posiada rezerwowych wózków, uruchamianych na czas konserwacji lub naprawy posiadanego sprzętu.  (więcej…)

Witamy na naszym blogu!

Jesteśmy firmą zajmującą się kompleksową obsługą przyszłych i obecnych użytkowników wózków widłowych. Szczegółowe informacje na temat naszej działalności znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Co znajdzie się na tym blogu? Wszystko, co nie mieści się na naszej oficjalnej stronie internetowej. Informacje o wózkach widłowych, ciekawostki na ich temat, możliwości, jakie dają i wiele więcej. Wspomnimy też o naszej ofercie, jednak po szczegóły na jej temat zdecydowanie odsyłamy na naszą stronę internetową.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga – zawsze warto poszerzyć swoją wiedzę!

Komu opłaca się wynajem wózka widłowego?

Jako firma zajmująca się zarówno wynajmem, jak i sprzedażą wózków widłowych, nierzadko spotykamy się z klientami, którzy nie wiedzą do końca, które z tych rozwiązań będzie dla nich lepsze. Często też zgłaszają się do nas klienci zdecydowani na zakup wózka, których ostatecznie przekonujemy do wynajmu, jako opcji bardziej dla nich opłacalnej, bądź na odwrót. (więcej…)