Aktualności

Wszystko co musisz wiedzieć o wymianie części do wózków widłowych

Wózki widłowe podobnie jak inne pojazdy mogą ulegać pewnym awariom i uszkodzeniom. Z czasem może to stać się bardziej uciążliwe. Bardziej eksploatowane wózki są narażone na częstsze wizyty w serwisach, a naprawy trochę kosztują. Co możemy zatem zrobić, aby uniknąć większych wydatków? (więcej…)

Czy rejestracja wózków widłowych do UDT jest obowiązkowa?

Każdy pojazd podnośnikowy, w tym przypadku widłowy musi zostać zgłoszony do Urzędu Dozoru Technicznego. Wynikiem takiej decyzji jest rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 2003 roku, które mówi o tym, że wszystkie wózki widłowe podlegają obowiązkowemu dozorowi technicznemu. Ma to na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka występowania usterek, które finalnie mogłyby zagrozić pracownikom znajdującym się na terenie zakładu oraz operatorom. (więcej…)

Czy temperatura ma jakikolwiek wpływ na pracę wózków widłowych? CZ. II

W poprzednim artykule poruszyliśmy kwestie związane ze szkodliwym działaniem wysokich temperatur. Ta część będzie dotyczyć już o wiele chłodniejszych klimatów, które niebawem zawitają z pewnością do naszego kraju. (więcej…)

Czy temperatura ma jakikolwiek wpływ na pracę wózków widłowych? CZ. I

Odpowiedź jest całkiem oczywista. Tak! Każdy sprzęt, szczególnie ten, który składa się z części metalowych może podlegać silnemu działaniu wyższych jak i niższych temperatur. To samo dotyczy kwestii wózków widłowych. (więcej…)

Podstawowe zasady bezpieczeństwa dla operatorów wózków widłowych

Operatorzy wózków widłowych, aby móc pracować w swoim zawodzie przechodzą przez odpowiednie szkolenia i kursy, które zwieńczone są egzaminami z części teoretycznej i praktycznej. Każdy kurs zawiera także dodatkowe części związane z zachowaniem bezpieczeństwa i BHP. Na co powinien zwracać uwagę operator przed rozpoczęciem pracy? (więcej…)

Usterki wózków widłowych. Jak im zapobiegać?

Każdy sprzęt ma określony termin używalności. Niestety po upływie danego czasu mogą następować awarie i usterki spowodowane przez różnego rodzaju uszkodzenia wywołane najczęściej przez czynniki zewnętrzne. (więcej…)

Zadbaj o wózek widłowy latem – oto nasze sposoby

Wózki widłowe podobnie jak inne pojazdy silnikowe wymagają szczególnej kontroli w okresie letnim. Wysokie temperatury być może nie działają w halach magazynowych i produkcyjnych, ale niektóre pojazdy są wystawione na działanie promieni słonecznych. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was kilka podstawowych działań, które należy podjąć latem. (więcej…)

Dobierz odpowiednie części do wózka widłowego!

Wypożyczalnia wózków widłowych oferuje nie tylko wynajem, ale także sprzedaż i pełen serwis pojazdów. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że staliśmy się ekspertami w dziedzinie wózków widłowych, które opierają się nie tylko na prawidłowym działaniu silnika. U nas znajdziesz części zamienne do wózków widłowych w różnych formach! (więcej…)

Wynajem czy zakup? Co bardziej się opłaca?

Wózki widłowe to podstawowe wyposażenie między innymi dla hal produkcyjnych, przemysłowych, magazynów i większych sklepów. Sprzęt ten pozwala nam na zwiększenie efektywności naszych działań jak i dochodów. Posiadanie wózka widłowego to wielkie ułatwienie, które może pomóc nam na co dzień w przyspieszeniu naszej pracy. Wynajem czy zakup? Sprawdź co może być dla Ciebie bardziej opłacalne! (więcej…)

Serwis wózków widłowych Linde

Wózki widłowe podobnie jak każdy inny sprzęt może ulegać różnego rodzaju awariom i uszkodzeniom. Przestój w pracy jaki może wyniknąć jest narażeniem naszej firmy na utratę efektywności w codziennym funkcjonowaniu co w konsekwencji może także doprowadzić do zmniejszenia dochodu firmy. W przypadku wózków widłowych Linde należy działać natychmiast!

(więcej…)

Dlaczego wózki widłowe Toyota to udana inwestycja na lata?

Dostosowanie odpowiednich wózków widłowych do miejsca pracy to pierwszy etap na jakim powinna się skupić osoba odpowiedzialna za zakup sprzętu. Wózki widłowe to pojazdy, które są bardzo często zróżnicowane ze względu na udźwig czy wysokość podnoszenia wideł. Wówczas należy wiedzieć z jakim asortymentem przeznaczonym do transportu mamy styczność. Wózki widłowe Toyota są przeznaczone do przenoszenia ciężkich gabarytów. (więcej…)

Wymiana opon do wózków widłowych

Ogumienie w wózkach widłowych jest niezwykle istotną kwestią jeżeli chodzi o prawidłowe działanie sprzętu na magazynach i innych powierzchniach przeznaczonych do transportowania towarów. Opony do wózków widłowych możemy rozdzielić na dwie kategorie:

  • pneumatyczne
  • superelastyczne

(więcej…)

Paleciaki elektryczne w CWW Blum

Centrum wózków widłowych z Bydgoszczy to przede wszystkim sprzedaż i wynajem profesjonalnego sprzętu do transportowania towarów po obiektach magazynowych, przemysłowych czy produkcyjnych. W ofercie firmy, poza tradycyjnym wózkami widłowymi można także znaleźć sprzęt mniejszego kalibru. Paleciaki elektryczne to idealna alternatywa dla mniejszych powierzchni użytkowych. (więcej…)

Tańsza alternatywa dla firm

Wózki widłowe to kosztowny biznes, szczególnie nowe pojazdy. Nie każdy właściciel może sobie pozwolić na zupełnie nowy sprzęt dla swojej firmy. Małe, średnie, a także po prostu młode przedsiębiorstwa nie są w stanie uzyskać odpowiednich funduszy na zakup profesjonalnego sprzętu prosto z salonu. Dlatego, CWW Blum wyszło z rozwiązaniem tego problemu. Alternatywą są używane wózki widłowe, które przy zachowaniu prawidłowej funkcjonalności są nadal pożyteczne i zdatne do użytku codziennego. (więcej…)

Wymiana części – od ręki i mobilnie

CWW Blum z Bydgoszczy to salon oferujący sprzedaż jak i wynajem wózków widłowych. W naszej ofercie znajdziesz wózki od najlepszych producentów – Linde i Toyota. Ze względu na znajomość sprzętu i nasze rozeznanie w branży postanowiliśmy także podzielić się wiedzą z innymi. W ten sposób powstała także kolejna filia naszego salonu, która jest odpowiedzialna za serwisowanie wózków widłowych wyżej wymienionych marek. Każdy sprzęt ma jakąś gwarancje, nie może funkcjonować bezustannie bez żadnych usterek. Wymiana części do wózków widłowych przebiega u nas szybko i sprawnie. (więcej…)

Wypożyczalnia wózków widłowych w CWW Blum

Idea wynajmu wózków widłowych narodziła się w momencie, kiedy spostrzegliśmy prawdziwe potrzeby naszych klientów. Nie każda firma zaraz po rozpoczęciu działalności posiada wystarczające środki do zainwestowania w nowy sprzęt dla firmy. Wypożyczalnia wózków widłowych CWW Blum powstała z myślą o takich właśnie klientach. (więcej…)

Problemy z połączeniami telefonicznymi

W ZWIĄZKU Z BUDOWĄ DROGI S10 PRZY NASZEJ FIRMIE, MOGĄ WYSTĄPIĆ PROBLEMY Z POŁĄCZENIAMI NA NUMERY STACJONARNE.

W TAKIM PRZYPADKU PROSIMY O KONTAKT NA NR KOMÓRKOWY: 602 186 315

Wózki widłowe Linde od CWW Blum

Solidna marka to dla nas istotna kwestia jeżeli chodzi o sprzedaż oraz wynajem wózków widłowych. Wiele lat doświadczeń na rynku zaowocowały zdobyciem wielu informacji oraz uzupełnieniem wiedzy w przestrzeni technicznej pojazdów. Wózki widłowe Linde to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale także precyzja w działaniu. Dostarczając odpowiednie pojazdy do firm, dbamy również o zadowolenie naszych klientów. Pojazdy elektryczne idealnie się wpasowują w przestrzeń magazynową, przemysłową jak i produkcyjną. (więcej…)

Wózek widłowy Toyota w CWW Blum

Jednym z naszych priorytetowych celów w firmie jest satysfakcja naszych klientów, dlatego też sprowadzamy najlepszej jakości wózki widłowe, które w pełni spełnią oczekiwania. Nowoczesne technologie oraz niezawodność to wymogi, które stały się dla wielu czymś oczywistym. To spowodowało, że marka Toyota stała się naszym głównym partnerem w sprzedaży wózków widłowych. (więcej…)

Serwis wózków widłowych w CWW Blum

Wózki widłowe podobnie jak inne pojazdy mechaniczne ulegają po pewnym czasie częściowym awariom i uszkodzeniom. Nie zawsze występuje potrzeba zakupu nowej maszyny. Ważne jest, aby dany wózek wpadł w odpowiednie ręce i do właściwego serwisu. Serwis wózków widłowych w naszej firmie oparty jest na wieloletnim doświadczeniu naszych pracowników, którzy posiadają fach w ręku. Nasi specjaliści serwisują wózki widłowe linde, toyota oraz wielu innych marek. Zapewniamy naszym klientom usługi w zakresie serwisowania pojazdów na najwyższym poziomie. Oprócz napraw możemy także zaproponować sprzedaż części do wózków widłowych. (więcej…)

Opony do wózków widłowych – transport wewnętrzny

Opony są praktycznie najważniejszym elementem wózka widłowego. Bez nich pojazd, daleko by nie zajechał. Ważne jest, aby ogumienie opony było wykonane w jak najlepszy sposób, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić na wielokrotnej wymianie opon. Ze względu na duże zużycie, opony niszczeją najszybciej jeżeli chodzi o elementy wózka widłowego. Może dojść do pewnych awarii w pojeździe, jednak to opony do wózków widłowych są narażone na największe szkody. Jest to dla nas niemały problem, ponieważ oprócz pojazdu ucierpi także nasz portfel, dlatego ważne jest, aby zaopatrzyć się w ogumienie najlepszej jakości od zaufanych producentów. Dobry wybór pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na comiesięczne wymiany opon. (więcej…)

Jak uzyskać pozwolenie na prowadzenie wózków widłowych?

Szkolenia są nieodzownym procesem podnoszącym nasze kwalifikacje. Tak samo jest w przypadku kursów na wózki widłowe. Możliwość posiadania takiego szkolenia umożliwia nam, że stajemy się bardziej atrakcyjni na rynku pracy dla potencjalnych pracodawców. Wpływa to także na zwiększenie zarobków, które mogą przekraczać nawet w pewnych firmach 3000 złotych netto. Przystąpienie do kursu na wózki widłowe stawia przed nami kilka podstawowych warunków:

– ukończone 18 lat (pełnoletność)

– wykonanie wymaganych badań lekarskich

– uiszczenie opłat szkoleniowych oraz egzaminacyjnych

(więcej…)

Konserwacja wózka widłowego – co trzeba wiedzieć?

Posiadając i użytkując wózki widłowe konieczne jest ich systematyczne konserwowanie. Brak takich czynności po pierwsze stwarza zagrożenie dla operatorów i innych pracowników, a ponadto nie pozwala zorientować się o ogólnym stanie technicznym urządzenia. Dlatego czynności konserwacyjne wózków widłowych są obowiązkowe, a wymóg ten bierze się z zapisów prawa.  (więcej…)

Dozór pełny a ograniczony wózków widłowych

Wózki widłowe, a ściślej wózki jezdniowe podnośnikowe podlegają pod kontrolę Urzędu Dozoru Technicznego. W przypadku tych maszyn możemy mówić o dozorze pełnym (dotyczy większości urządzeń), a także dozorze ograniczonym. Istnieje także dozór uproszczony, jednak on nie dotyczy wózków widłowych. Czym różnią się te dwie formy dozoru i jakich konkretnie maszyn dotyczą? (więcej…)

Podstawowe czynności kontrolne przed użyciem wózka widłowego

Operator wózków widłowych musi mieć pewność co do stanu technicznego wózka, jakim będzie pracował. Brak podstawowej wiedzy operatora o tym, jakie elementy podlegać powinny kontroli, oraz brak wiedzy o ewentualnych usterkach mogą być potencjalnie niebezpieczne. Każdorazowo przed pracą wykonać powinno się szereg czynności kontrolnych, które upewnią w przekonaniu, że wózek nadaje się do eksploatacji. W przeciwnym razie pojazd powinien trafić do serwisu, a wszelkie czynności powinny zostać zapisane w książce eksploatacji.  (więcej…)

Budowa wózka widłowego

Nie jest trudno sobie wyobrazić jak wygląda wózek widłowy, nawet jeśli nigdy nie miało się z nim do czynienia. Jest charakterystyczny i łatwy do odróżnienia spośród innych pojazdów i urządzeń. Warto jednak poznać podstawowe elementy budowy wózka widłowego.  (więcej…)

Ochrona Danych Osobowych RODO

Szanowni Państwo,
w związku z tym, że od 25 maja 2018r. ma zastosowanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), w załączeniu przekazujemy informacje dotyczące danych osobowych.
(więcej…)

Zagrożenia wynikające z eksploatacji wózków widłowych

Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy są niezwykle ważne podczas pracy przy obsłudze wózków widłowych w przedsiębiorstwie. Samo istnienie przepisów nie jest wystarczające. Niezbędne jest także przeprowadzenie szkoleń BHP dla pracowników, w tym operatorów wózków widłowych.  (więcej…)

Co oznacza numer ewidencyjny UDT?

Każdy wózek widłowy podlega nadzorowi Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Zarejestrowanie pojazdu w urzędzie wiąże się z przyznaniem numeru ewidencyjnego UDT, przyznanego dla każdego pojazdu. W tym artykule odpowiemy co oznacza numer ewidencyjny i jak go odczytywać.  (więcej…)

Instrukcja eksploatacji wózka widłowego

Każde urządzenie, nad którym kontrolę sprawuje Urząd Dozoru Technicznego, powinno posiadać własną instrukcję eksploatacji i powinno być eksploatowane zgodnie z nią. Na podstawie tej instrukcji przygotowuje się stanowiskową instrukcję obsługi, tak aby była ona dostępna dla operatora pojazdu.  (więcej…)

Wymiana opon wózków widłowych u klienta

Nie każdy ma możliwość transportowania posiadanych wózków widłowych. Niesie to ze sobą pewne komplikacje, jak chociażby utrudnia wymianę opon, lub wykonanie jakichkolwiek czynności serwisowych. Firma CWW Blum zna i rozumie potrzeby klientów w tym zakresie, dlatego wychodzi oczekiwaniom naprzeciw i prowadzi wymianę opon na miejscu w siedzibie klienta.  (więcej…)

Badania techniczne jakim podlegają wózki widłowe

Wózki widłowe jako pojazdy specjalistyczne podlegają obowiązkowemu dozorowi UDT. Dlatego ustawodawca wymaga, aby do eksploatacji były dopuszczone tylko pojazdy, które spełniają określone warunki. Właściciele i użytkownicy wózków widłowych są zobowiązani do przeprowadzania badań technicznych, potwierdzających poprawność ich działania, tak aby obsługa była bezpieczna.  (więcej…)

Czym jest wózek widłowy? Definicja

Mówiąc o wózku widłowym każdy ma na myśli pojazd z charakterystycznymi widłami w przedniej części pojazdu, którymi jest w stanie podnieść ładunek na palecie i przewieźć w inne miejsce. Nie jest to jednak charakterystyka pełna, dlatego chcemy nieco przybliżyć pojęcie wózka widłowego, który jest specjalistycznym pojazdem podlegającym kontroli Urzędu Dozoru Technicznego. (więcej…)

Zezwolenie na eksploatację wózka widłowego – badanie odbiorcze

Każdy wózek widłowy podlega kontroli Urzędu Dozoru Technicznego. Powoduje to konieczność udostępnienia wózka celem przeprowadzenia badania odbiorczego. badanie odbiorcze przeprowadza się zarówno na nowych jak i używanych wózkach widłowych. Zwykle po wydaniu decyzji przez inspektora UDT zezwalającego na eksploatację urządzenia ustalany jest termin jednego roku, do którego konieczne jest wykonanie kolejnego badania odbiorczego przez właściwy oddział UDT.  (więcej…)

Jak zgłosić wózek widłowy do UDT?

Każdy użytkowany wózek widłowy powinien być obowiązkowo zgłoszony do Urzędu Dozoru Technicznego. Wynika to z zapisów ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym. Jak zgłosić wózek do UDT? (więcej…)

Eksploatacja wózka widłowego a bezpieczeństwo

Wózki jezdniowe podnośnikowe należą do specjalistycznych pojazdów transportu bliskiego. Ich obsługę można powierzać wyłącznie osobom przeszkolonym, posiadającym stosowne uprawnienia. Co ważne wózki widłowe należą do grupy pojazdów, które podlegają kontroli Urzędu Dozoru Technicznego. (więcej…)

Jakie opony do wózka widłowego?

Właściciele i użytkownicy wózków widłowych mogą skorzystać z dwojakiego rodzaju ogumienia do swoich pojazdów. Wózki widłowe pracują na oponach pneumatycznych, a także pełnych (superelastycznych). Wybór powinien być podyktowany kilkoma czynnikami.  (więcej…)

Życzenia Świąteczne

W tym świątecznym nastroju składamy Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr. Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą Państwu przez cały Nowy 2018 Rok.

Używane wózki widłowe – pewna inwestycja

Wielu przedsiębiorców planujących zakup sprzętu jak wózki widłowe musi dokonać szeregu wyborów. Jednym z nich jest decyzja o zakupie nowych bądź używanych wózków widłowych. Jest wiele argumentów przemawiających za wyborem nowych, ale są także mocne argumenty potwierdzające słuszność wyboru wózków używanych. Tym razem przyjrzymy się używanym wózkom widłowym, które można nabyć także w naszej firmie. (więcej…)

Dlaczego Toyota i Linde?

Osoby poznające nasza ofertę, chociażby umieszczona na naszej stronie internetowej zapewne zauważyły, że oferujemy wózki widłowe marki Toyota, oraz wózki widłowe Linde. Oczywiście na rynku dostępne są także pojazdy innych producentów, jednak postaramy się odpowiedzieć, dlaczego proponujemy Państwu akurat takie rozwiązania.  (więcej…)

Kiedy serwisować wózek widłowy?

Wózek widłowy to pojazd, który zapewnia sprawną organizację przy składowaniu ładunków w magazynie firmy. Ich brak praktycznie wstrzymuje wszelkie logistyczne operacje firmy związane z przepływem towarów. Zatem każde wysłanie wózka widłowego do serwisu wiąże się z pewnymi utrudnieniami, jeżeli firma nie posiada rezerwowych wózków, uruchamianych na czas konserwacji lub naprawy posiadanego sprzętu.  (więcej…)

Witamy na naszym blogu!

Jesteśmy firmą zajmującą się kompleksową obsługą przyszłych i obecnych użytkowników wózków widłowych. Szczegółowe informacje na temat naszej działalności znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Co znajdzie się na tym blogu? Wszystko, co nie mieści się na naszej oficjalnej stronie internetowej. Informacje o wózkach widłowych, ciekawostki na ich temat, możliwości, jakie dają i wiele więcej. Wspomnimy też o naszej ofercie, jednak po szczegóły na jej temat zdecydowanie odsyłamy na naszą stronę internetową.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga – zawsze warto poszerzyć swoją wiedzę!

Komu opłaca się wynajem wózka widłowego?

Jako firma zajmująca się zarówno wynajmem, jak i sprzedażą wózków widłowych, nierzadko spotykamy się z klientami, którzy nie wiedzą do końca, które z tych rozwiązań będzie dla nich lepsze. Często też zgłaszają się do nas klienci zdecydowani na zakup wózka, których ostatecznie przekonujemy do wynajmu, jako opcji bardziej dla nich opłacalnej, bądź na odwrót. (więcej…)