Aktualności

Maksymalna prędkość wózków widłowych na terenie obiektów magazynowych i hal

Udźwig i przyczepność wózków widłowych zdają się być najczęściej poruszanymi kwestiami technicznymi dotyczącymi tego rodzaju maszyn. Nie zmienia to faktu, że praca pojazdów jest zależna także od innych czynników. Jaka zatem jest prędkość wózka i w jakim tempie porusza się maszt, który odpowiada za przenoszenie towarów? (więcej…)

Zwiększona efektywność pracy dzięki wózkom widłowym?

Praca w sektorze produkcyjnym i logistycznym wymaga nie tylko wyspecjalizowanych pracowników, ale także sprzętu, urządzeń i osprzętu. Podobnie jest na magazynach. Wózki widłowe należą do podstawowego wyposażenia sprzętowego właśnie w tych sektorach. Sprawdźmy dlaczego wózki widłowe mają tak duży wpływ na efektywność pracy. (więcej…)

Przepisy regulujące zasady bezpieczeństwa i higieny pracy operatorów. Warto wiedzieć!

Podobnie jak w przypadku innych zawodów. Operatorzy wózków widłowych są zobowiązani do trzymania się pewnych wytycznych. Mają one na celu zminimalizowanie ryzyka pracy oraz stworzenie bezpiecznych warunków dla wszystkich pracowników znajdujących się na terenie danego obiektu. (więcej…)

Wózki widłowe do wysokiego składowania. Czym się one różnią?

Strefa wysokiego składowania w magazynach zaczyna się najczęściej od 4 m w górę. Jest to wysokość, na której nie każdy sprzęt może posiadać swobodne dojście. Wówczas należy postawić na pojazdy podnośnikowe, a mianowicie wózki widłowe wysokiego składowania. Wysokość podnoszenia wideł powinna zatem zaczynać się minimalnie od 4 m. Sprawdźmy jak wyglądają przepisy dotyczące BHP i zasad składowania towarów na magazynach. (więcej…)

Przewóz palet za pomocą specjalistycznych wózków widłowych

Palety to podstawowe elementy wyposażenia dla magazynów i nie tylko. Za pomocą nich jesteśmy w stanie przenosić różnego rodzaju ładunki znajdujące się na tego rodzaju podłożach. Najlepszym urządzeniem do transportu palet są wózki widłowe, ale także innego rodzaju urządzenia, które przybliżymy w dalszej części artykułu. (więcej…)

Najnowsze modele wózków widłowych Toyota w CWW Blum

Jeżeli zastanawiałeś się nad zakupem nowego sprzętu do transportu podnośnikowego to dobrze trafiłeś. Wózki widłowe od producenta Toyota to przede wszystkim sprawdzony sprzęt. Na tego rodzaju pojazdy decyduje się znacząca większość zarządców magazynów i hal produkcyjnych. Wózki dostępne w naszej ofercie to niezawodne i nowoczesne uzupełnienie dla wyposażenia, które jest niezbędne dla zwiększenia produktywności pracy. (więcej…)

Zagrożenia wynikające z pracy operatora wózka widłowego

Praca na stanowisku operatora wózka widłowego nie jest lekka. Wymaga ona przede wszystkim ukończenia wcześniejszych kursów i szkoleń, bez których nie jesteśmy w stanie uzyskać pracy na danym stanowisku. Istnieje wiele czynników, które mogą realnie wpłynąć na zagrożenie dla życia i zdrowia, dlatego też odpowiedzialność i umiejętności przemieszczania się wózkiem widłowym są tak niezbędne dla tego zawodu. Sprawdźmy zatem jakie zagrożenia mogą czekać na operatorów i czego należy unikać. (więcej…)

Profesjonalny osprzęt do magazynowania towarów, czyli jak powinno wyglądać pełne wyposażenie?

Proces związany z magazynowanie towarów opiera się głównie na pracy pojazdów podnośnikowych. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu, magazyny mogą prawidłowo funkcjonować co wpływa na efektywne wykonywanie zadań co wiąże się oczywiście z produktywnością, a finalnie z korzyściami finansowymi w postaci zysków. Poniżej przedstawiamy jak powinien prezentować się właściwy system magazynowania towarów. (więcej…)

Naprawa wózka widłowego w CWW Blum

Sprzęt, szczególnie z napędem może często trafiać na pewne przeszkody. Awarie w przypadku wózków widłowych to nic nowego. Zdarzają się one bardzo często i to nie z naszej winy, a z powodu zużycia. Wózki widłowe to przykład pojazdów, które wymagają znacznie częstszych przeglądów technicznych niż tradycyjne pojazdy osobowe. Sama naprawa wózka widłowego nie musi być wcale kosztowna jeżeli będziemy reagować na czas. (więcej…)

Wózek widłowy wysokiego składowania – warto to wiedzieć

Praca na magazynach wymaga nie tylko odpowiedniej przestrzeni wraz z przeszkoloną kadrą pracowniczą. Istotnym punktem jest także osprzęt. Wózek widłowy wysokiego składowania to przykład sprzętu, który jest po prostu konieczny. Podstawowe wyposażenie pomaga nie tylko w realizowaniu pracy, ale również może mieć wielki wpływ na zwiększenie efektywności działań na magazynie. Przechowywanie ładunków na regałach wiąże się również z wysokością, aby się tam dostać należy stosować technologie, które nam to umożliwią. Wózki widłowe z pewnością do nich należą. (więcej…)

SAS – system aktywnej stabilności dla wózków widłowych

System aktywnej stabilności to niezbędny element wyposażenia wszystkich wózków widłowych od Toyoty. Zwiększona stabilność wózka jezdniowego może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka względem wypadków. Między innymi z tego powodu wózki widłowe Toyota z przeciwwagą są wyposażone w ten system. (więcej…)

Widły do palet – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Chyba wszyscy się z nami zgodzą, że najbardziej charakterystycznym punktem dla samej konstrukcji wózków jezdniowych są widły. Przybliżmy się zatem temu tematowi. (więcej…)

Alternatywa dla przedsiębiorstw. Używane wózki widłowe od CWW Blum

Wymiana sprzętu na nowy równa się ze sporymi wydatkami dla firm. Nie zmienia to faktu, że odświeżenie narzędzi pracy jest konieczne w wielu przypadkach. Zazwyczaj staramy się znajdować jakieś alternatywy, które pozwolą nam zaoszczędzić. Sprzęt używany wcale nie musi być gorszy od nowego. Wózki widłowe to pojazdy jezdniowe, które posiadają wieloletnie gwarancje. Nowe maszyny mogą okazać się w wielu przypadkach zbyt drogie dla niektórych przedsiębiorstw. Sprawdźmy dlaczego używane wózki widłowe mogą być równie pożyteczne dla funkcjonowania firm. (więcej…)

Przykładowe pytania do egzaminu UDT na wózki widłowe

Praca operatora wózka widłowego wymaga podejścia do wcześniejszych egzaminów państwowych, za które odpowiada Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Z kolei przed egzaminami są szkolenia mające na celu przygotowanie kursantów do podjęcia się ostatecznego kroku. Egzaminy nie są trudne. Znajdziemy na nich pytania, których odpowiedzi poznaliśmy na wcześniejszych kursach. Przedstawiamy kilka pytań, które najczęściej pojawiają się na ostatecznym egzaminie z wiedzy teoretycznej. (więcej…)

Układ hamulcowy w wózku widłowym. Sprawdź czy działa!

Sprawnie działający wózek widłowy powinien posiadać przede wszystkim wydolny układ hamulcowy. Bez tego nie ma mowy o bezpiecznym prowadzeniu wózka. Niektóre elementy w pojazdach widłowych powinny być sprawdzane znacznie częściej niż przy okresowych przeglądach. Do tych części należą między innymi elementy układu hamulcowego. (więcej…)

Nowy wózek widłowy Toyota – postaw na stabilność!

Zakup nowego sprzętu do branży przemysłowej i produkcyjnej to podstawa, która pozwala na prężny rozwój firm. Dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom jesteśmy w stanie zwiększyć produktywność, a w konsekwencji zysk. Jest to jeden z najważniejszych aspektów dla przedsiębiorców. Przychody powinny być zwiększane wraz z możliwym rozwojem firmy. Nowy wózek widłowy od producenta Toyota może nam zapewnić zwiększenie potencjału naszych działań na długie lata. W jaki sposób? (więcej…)

Klasyfikacja wózków widłowych ze względu na funkcje

Wózki widłowe są niezbędnym elementem do prowadzenia biznesu w sektorze przemysłowym, produkcyjnym i magazynowym. Pojazdy pomagają w zwiększeniu produktywności danego zakładu. Możemy je klasyfikować na różne rodzaje. Sprawdź jaki wózek widłowy jest dedykowany do konkretnych działań. (więcej…)

Praca na wózku widłowym zimą. Każdy operator musi o tym wiedzieć

Operatorzy wózków widłowych powinni już powoli przygotowywać się do sezonu zimowego. Praca w tym okresie nie należy do najłatwiejszych. Niskie temperatury nie są wówczas jedynym zmartwieniem. Przede wszystkim należy przygotować maszynę do większej eksploatacji. Jak się okazuje jest to najbardziej intensywny okres dla pracy w sektorze produkcyjnym i magazynowym. (więcej…)

Bezpieczeństwo wózków widłowych – warto o tym pamiętać!

Praca na wózku widłowym jest dedykowana jedynie dla osób, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Jest to spowodowane specyfiką wykonywanej pracy jak i samym ryzykiem. Bezpieczeństwo powinno być dla nas kwestią priorytetową, dlatego warto jest posiadać wózki widłowe od producentów, którzy te aspekty traktują priorytetowo. (więcej…)

Sprzedaż wózków widłowych Toyota – komfortowe warunki pracy

Nowoczesne technologie wkraczają coraz częściej do przemysłu i innych gałęzi gospodarki. Posiadanie odpowiedniego sprzętu umożliwiającego zwiększenie efektywności to już norma. Wózki widłowe Toyota to przykład innowacji jak i wysokiej produktywności. Komfort i bezpieczeństwo to aspekty, na które powinien zwracać uwagę każdy pracodawca. Sprawdź dlaczego warto jest zainwestować w nowe wózki widłowe od producenta Toyota. (więcej…)

Wszystko co musisz wiedzieć o wymianie części do wózków widłowych

Wózki widłowe podobnie jak inne pojazdy mogą ulegać pewnym awariom i uszkodzeniom. Z czasem może to stać się bardziej uciążliwe. Bardziej eksploatowane wózki są narażone na częstsze wizyty w serwisach, a naprawy trochę kosztują. Co możemy zatem zrobić, aby uniknąć większych wydatków? (więcej…)

Czy rejestracja wózków widłowych do UDT jest obowiązkowa?

Każdy pojazd podnośnikowy, w tym przypadku widłowy musi zostać zgłoszony do Urzędu Dozoru Technicznego. Wynikiem takiej decyzji jest rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 2003 roku, które mówi o tym, że wszystkie wózki widłowe podlegają obowiązkowemu dozorowi technicznemu. Ma to na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka występowania usterek, które finalnie mogłyby zagrozić pracownikom znajdującym się na terenie zakładu oraz operatorom. (więcej…)

Czy temperatura ma jakikolwiek wpływ na pracę wózków widłowych? CZ. II

W poprzednim artykule poruszyliśmy kwestie związane ze szkodliwym działaniem wysokich temperatur. Ta część będzie dotyczyć już o wiele chłodniejszych klimatów, które niebawem zawitają z pewnością do naszego kraju. (więcej…)

Czy temperatura ma jakikolwiek wpływ na pracę wózków widłowych? CZ. I

Odpowiedź jest całkiem oczywista. Tak! Każdy sprzęt, szczególnie ten, który składa się z części metalowych może podlegać silnemu działaniu wyższych jak i niższych temperatur. To samo dotyczy kwestii wózków widłowych. (więcej…)

Podstawowe zasady bezpieczeństwa dla operatorów wózków widłowych

Operatorzy wózków widłowych, aby móc pracować w swoim zawodzie przechodzą przez odpowiednie szkolenia i kursy, które zwieńczone są egzaminami z części teoretycznej i praktycznej. Każdy kurs zawiera także dodatkowe części związane z zachowaniem bezpieczeństwa i BHP. Na co powinien zwracać uwagę operator przed rozpoczęciem pracy? (więcej…)

Usterki wózków widłowych. Jak im zapobiegać?

Każdy sprzęt ma określony termin używalności. Niestety po upływie danego czasu mogą następować awarie i usterki spowodowane przez różnego rodzaju uszkodzenia wywołane najczęściej przez czynniki zewnętrzne. (więcej…)

Zadbaj o wózek widłowy latem – oto nasze sposoby

Wózki widłowe podobnie jak inne pojazdy silnikowe wymagają szczególnej kontroli w okresie letnim. Wysokie temperatury być może nie działają w halach magazynowych i produkcyjnych, ale niektóre pojazdy są wystawione na działanie promieni słonecznych. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was kilka podstawowych działań, które należy podjąć latem. (więcej…)

Dobierz odpowiednie części do wózka widłowego!

Wypożyczalnia wózków widłowych oferuje nie tylko wynajem, ale także sprzedaż i pełen serwis pojazdów. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że staliśmy się ekspertami w dziedzinie wózków widłowych, które opierają się nie tylko na prawidłowym działaniu silnika. U nas znajdziesz części zamienne do wózków widłowych w różnych formach! (więcej…)

Wynajem czy zakup? Co bardziej się opłaca?

Wózki widłowe to podstawowe wyposażenie między innymi dla hal produkcyjnych, przemysłowych, magazynów i większych sklepów. Sprzęt ten pozwala nam na zwiększenie efektywności naszych działań jak i dochodów. Posiadanie wózka widłowego to wielkie ułatwienie, które może pomóc nam na co dzień w przyspieszeniu naszej pracy. Wynajem czy zakup? Sprawdź co może być dla Ciebie bardziej opłacalne! (więcej…)

Serwis wózków widłowych Linde

Wózki widłowe podobnie jak każdy inny sprzęt może ulegać różnego rodzaju awariom i uszkodzeniom. Przestój w pracy jaki może wyniknąć jest narażeniem naszej firmy na utratę efektywności w codziennym funkcjonowaniu co w konsekwencji może także doprowadzić do zmniejszenia dochodu firmy. W przypadku wózków widłowych Linde należy działać natychmiast!

(więcej…)

Dlaczego wózki widłowe Toyota to udana inwestycja na lata?

Dostosowanie odpowiednich wózków widłowych do miejsca pracy to pierwszy etap na jakim powinna się skupić osoba odpowiedzialna za zakup sprzętu. Wózki widłowe to pojazdy, które są bardzo często zróżnicowane ze względu na udźwig czy wysokość podnoszenia wideł. Wówczas należy wiedzieć z jakim asortymentem przeznaczonym do transportu mamy styczność. Wózki widłowe Toyota są przeznaczone do przenoszenia ciężkich gabarytów. (więcej…)

Wymiana opon do wózków widłowych

Ogumienie w wózkach widłowych jest niezwykle istotną kwestią jeżeli chodzi o prawidłowe działanie sprzętu na magazynach i innych powierzchniach przeznaczonych do transportowania towarów. Opony do wózków widłowych możemy rozdzielić na dwie kategorie:

  • pneumatyczne
  • superelastyczne

(więcej…)

Paleciaki elektryczne w CWW Blum

Centrum wózków widłowych z Bydgoszczy to przede wszystkim sprzedaż i wynajem profesjonalnego sprzętu do transportowania towarów po obiektach magazynowych, przemysłowych czy produkcyjnych. W ofercie firmy, poza tradycyjnym wózkami widłowymi można także znaleźć sprzęt mniejszego kalibru. Paleciaki elektryczne to idealna alternatywa dla mniejszych powierzchni użytkowych. (więcej…)

Tańsza alternatywa dla firm

Wózki widłowe to kosztowny biznes, szczególnie nowe pojazdy. Nie każdy właściciel może sobie pozwolić na zupełnie nowy sprzęt dla swojej firmy. Małe, średnie, a także po prostu młode przedsiębiorstwa nie są w stanie uzyskać odpowiednich funduszy na zakup profesjonalnego sprzętu prosto z salonu. Dlatego, CWW Blum wyszło z rozwiązaniem tego problemu. Alternatywą są używane wózki widłowe, które przy zachowaniu prawidłowej funkcjonalności są nadal pożyteczne i zdatne do użytku codziennego. (więcej…)

Wymiana części – od ręki i mobilnie

CWW Blum z Bydgoszczy to salon oferujący sprzedaż jak i wynajem wózków widłowych. W naszej ofercie znajdziesz wózki od najlepszych producentów – Linde i Toyota. Ze względu na znajomość sprzętu i nasze rozeznanie w branży postanowiliśmy także podzielić się wiedzą z innymi. W ten sposób powstała także kolejna filia naszego salonu, która jest odpowiedzialna za serwisowanie wózków widłowych wyżej wymienionych marek. Każdy sprzęt ma jakąś gwarancje, nie może funkcjonować bezustannie bez żadnych usterek. Wymiana części do wózków widłowych przebiega u nas szybko i sprawnie. (więcej…)

Wypożyczalnia wózków widłowych w CWW Blum

Idea wynajmu wózków widłowych narodziła się w momencie, kiedy spostrzegliśmy prawdziwe potrzeby naszych klientów. Nie każda firma zaraz po rozpoczęciu działalności posiada wystarczające środki do zainwestowania w nowy sprzęt dla firmy. Wypożyczalnia wózków widłowych CWW Blum powstała z myślą o takich właśnie klientach. (więcej…)

Problemy z połączeniami telefonicznymi

W ZWIĄZKU Z BUDOWĄ DROGI S10 PRZY NASZEJ FIRMIE, MOGĄ WYSTĄPIĆ PROBLEMY Z POŁĄCZENIAMI NA NUMERY STACJONARNE.

W TAKIM PRZYPADKU PROSIMY O KONTAKT NA NR KOMÓRKOWY: 602 186 315

Wózki widłowe Linde od CWW Blum

Solidna marka to dla nas istotna kwestia jeżeli chodzi o sprzedaż oraz wynajem wózków widłowych. Wiele lat doświadczeń na rynku zaowocowały zdobyciem wielu informacji oraz uzupełnieniem wiedzy w przestrzeni technicznej pojazdów. Wózki widłowe Linde to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale także precyzja w działaniu. Dostarczając odpowiednie pojazdy do firm, dbamy również o zadowolenie naszych klientów. Pojazdy elektryczne idealnie się wpasowują w przestrzeń magazynową, przemysłową jak i produkcyjną. (więcej…)

Wózek widłowy Toyota w CWW Blum

Jednym z naszych priorytetowych celów w firmie jest satysfakcja naszych klientów, dlatego też sprowadzamy najlepszej jakości wózki widłowe, które w pełni spełnią oczekiwania. Nowoczesne technologie oraz niezawodność to wymogi, które stały się dla wielu czymś oczywistym. To spowodowało, że marka Toyota stała się naszym głównym partnerem w sprzedaży wózków widłowych. (więcej…)

Serwis wózków widłowych w CWW Blum

Wózki widłowe podobnie jak inne pojazdy mechaniczne ulegają po pewnym czasie częściowym awariom i uszkodzeniom. Nie zawsze występuje potrzeba zakupu nowej maszyny. Ważne jest, aby dany wózek wpadł w odpowiednie ręce i do właściwego serwisu. Serwis wózków widłowych w naszej firmie oparty jest na wieloletnim doświadczeniu naszych pracowników, którzy posiadają fach w ręku. Nasi specjaliści serwisują wózki widłowe linde, toyota oraz wielu innych marek. Zapewniamy naszym klientom usługi w zakresie serwisowania pojazdów na najwyższym poziomie. Oprócz napraw możemy także zaproponować sprzedaż części do wózków widłowych. (więcej…)

Opony do wózków widłowych – transport wewnętrzny

Opony są praktycznie najważniejszym elementem wózka widłowego. Bez nich pojazd, daleko by nie zajechał. Ważne jest, aby ogumienie opony było wykonane w jak najlepszy sposób, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić na wielokrotnej wymianie opon. Ze względu na duże zużycie, opony niszczeją najszybciej jeżeli chodzi o elementy wózka widłowego. Może dojść do pewnych awarii w pojeździe, jednak to opony do wózków widłowych są narażone na największe szkody. Jest to dla nas niemały problem, ponieważ oprócz pojazdu ucierpi także nasz portfel, dlatego ważne jest, aby zaopatrzyć się w ogumienie najlepszej jakości od zaufanych producentów. Dobry wybór pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na comiesięczne wymiany opon. (więcej…)

Jak uzyskać pozwolenie na prowadzenie wózków widłowych?

Szkolenia są nieodzownym procesem podnoszącym nasze kwalifikacje. Tak samo jest w przypadku kursów na wózki widłowe. Możliwość posiadania takiego szkolenia umożliwia nam, że stajemy się bardziej atrakcyjni na rynku pracy dla potencjalnych pracodawców. Wpływa to także na zwiększenie zarobków, które mogą przekraczać nawet w pewnych firmach 3000 złotych netto. Przystąpienie do kursu na wózki widłowe stawia przed nami kilka podstawowych warunków:

– ukończone 18 lat (pełnoletność)

– wykonanie wymaganych badań lekarskich

– uiszczenie opłat szkoleniowych oraz egzaminacyjnych

(więcej…)

Konserwacja wózka widłowego – co trzeba wiedzieć?

Posiadając i użytkując wózki widłowe konieczne jest ich systematyczne konserwowanie. Brak takich czynności po pierwsze stwarza zagrożenie dla operatorów i innych pracowników, a ponadto nie pozwala zorientować się o ogólnym stanie technicznym urządzenia. Dlatego czynności konserwacyjne wózków widłowych są obowiązkowe, a wymóg ten bierze się z zapisów prawa.  (więcej…)

Dozór pełny a ograniczony wózków widłowych

Wózki widłowe, a ściślej wózki jezdniowe podnośnikowe podlegają pod kontrolę Urzędu Dozoru Technicznego. W przypadku tych maszyn możemy mówić o dozorze pełnym (dotyczy większości urządzeń), a także dozorze ograniczonym. Istnieje także dozór uproszczony, jednak on nie dotyczy wózków widłowych. Czym różnią się te dwie formy dozoru i jakich konkretnie maszyn dotyczą? (więcej…)

Podstawowe czynności kontrolne przed użyciem wózka widłowego

Operator wózków widłowych musi mieć pewność co do stanu technicznego wózka, jakim będzie pracował. Brak podstawowej wiedzy operatora o tym, jakie elementy podlegać powinny kontroli, oraz brak wiedzy o ewentualnych usterkach mogą być potencjalnie niebezpieczne. Każdorazowo przed pracą wykonać powinno się szereg czynności kontrolnych, które upewnią w przekonaniu, że wózek nadaje się do eksploatacji. W przeciwnym razie pojazd powinien trafić do serwisu, a wszelkie czynności powinny zostać zapisane w książce eksploatacji.  (więcej…)

Budowa wózka widłowego

Nie jest trudno sobie wyobrazić jak wygląda wózek widłowy, nawet jeśli nigdy nie miało się z nim do czynienia. Jest charakterystyczny i łatwy do odróżnienia spośród innych pojazdów i urządzeń. Warto jednak poznać podstawowe elementy budowy wózka widłowego.  (więcej…)

Ochrona Danych Osobowych RODO

Szanowni Państwo,
w związku z tym, że od 25 maja 2018r. ma zastosowanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), w załączeniu przekazujemy informacje dotyczące danych osobowych.
(więcej…)

Zagrożenia wynikające z eksploatacji wózków widłowych

Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy są niezwykle ważne podczas pracy przy obsłudze wózków widłowych w przedsiębiorstwie. Samo istnienie przepisów nie jest wystarczające. Niezbędne jest także przeprowadzenie szkoleń BHP dla pracowników, w tym operatorów wózków widłowych.  (więcej…)

Co oznacza numer ewidencyjny UDT?

Każdy wózek widłowy podlega nadzorowi Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Zarejestrowanie pojazdu w urzędzie wiąże się z przyznaniem numeru ewidencyjnego UDT, przyznanego dla każdego pojazdu. W tym artykule odpowiemy co oznacza numer ewidencyjny i jak go odczytywać.  (więcej…)

Instrukcja eksploatacji wózka widłowego

Każde urządzenie, nad którym kontrolę sprawuje Urząd Dozoru Technicznego, powinno posiadać własną instrukcję eksploatacji i powinno być eksploatowane zgodnie z nią. Na podstawie tej instrukcji przygotowuje się stanowiskową instrukcję obsługi, tak aby była ona dostępna dla operatora pojazdu.  (więcej…)